WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
SATRANÇÇILAR HAMLELERİNİ ŞEHİTLER İÇİN YAPTI
Satranççılar hamlelerini şehitler için yaptı
Minik karateciler şehitler yarıştı
FETÖ darbe girişiminin engellenmesinin sembolü haline gelen Kahramankazan’da, hain darbe girişiminin engellenmesinin 3’üncü yıl dönümünde gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Düzenlenen satranç turnuvasında sporcular hamlelerini şehitler için yaparken, karate şampiyonasında ise minik karateciler yine şehitler anısına ter döktü.
Kahramankazan Belediyesi’nce, hain darbe girişiminin engellenmesinin 3’üncü yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler sürüyor. Etkinlikler kapsamında şehitler anısına satranç turnuvası ve karate şampiyonası düzenlendi. Etkinliklerin açılışına Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ilçe protokolü, şehit yakınları ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.
Hamlelerini yaptılar
Kahramankazan Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen satranç turnuvasına Ankara ve il dışından çok sayıda sporcu katıldı. Başkan Oğuz burada satranççılarla tek tek ilgilenerek, onlarla sohbet etti. Her yaştan sporcunun katıldığı turnuvanın açılış hamlesini Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz yaptı. Başkan oğuz tüm sporculara başarılar diledi. Turnuvanın başlamasının ardından, satranççılar hamlelerini şehitler anısına yaptı.
Minik karateciler ter döktü
Bir diğer etkinlik ise şehitler anısına düzenlenen Karate Şampiyonası oldu. Kahramankazan Belediyesi ve Türkiye Karate Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen turnuvaya 400’e yakın sporcu katıldı. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, açılış töreninde minik karatecilerle yakından ilgilendi. Tüm yaş kategorilerinde düzenlenen şampiyonada, karateciler şehitler anısına ter döktü.
Milletimiz darbecileri mat etti
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, satranç turnuvasının açılışında, hain darbe girişiminin engellenmesinin sembol ilçesi haline gelen Kahramankazan’da satranç sporcularını ve ailelerini ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Oğuz, FETÖ darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’nden kalkan savaş uçaklarını engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kahramanakazanlıların verdiği destansı mücadeleyi anlattı. Oğuz, “Darbeci alçaklar o gece Türk milletini mat etmek istedi. Ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla harekete geçen Türk milleti darbeci hainlere şah çekerek onları mat etti. Sizlerden hamlelerinizi yaparken şehitlerimizi yâd etmenizi istiyorum. Hepinize başarılar diliyorum” dedi. Başkan Oğuz, karate şampiyonasının açılışında da karatecileri 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinin sembolü haline gelen ilçelerinde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti belirterek, tüm sporculara başarılar diledi.
15.7.2019