WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
KAHRAMANKAZAN'IN KALBİ MASAYA YATIRILDI
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un katılımcı yönetim anlayışı çerçevesinde hayata geçirdiği Kahramankazan İstişare Meclisi üçüncü toplantısını gerçekleştirdi. Her toplantısı farklı konu ve katılımcılarla gerçekleştirilen meclisin üçüncü toplantısında, ilçenin kalbi konumunda olan Sancak Caddesi masaya yatırıldı.
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un, seçim sürecinde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği projeler arasında yer alan Kahramankazan İstişare Meclisi artık kurumsal hale geldi. Kahramankazan İstişare Meclisi’nin üçüncü toplantısı Kahramankazan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Her toplantısı ilçeye ilişkin farklı konu ve davetlilerle gerçekleştirilen meclisin son buluşması Sancak Caddesi esnafı ve sakinlerinin katılımıyla yapıldı.
Beyin fırtınası
Toplantı kapsamında Sancak Caddesi’nin temel sorunları ve bunların çözüm önerilerinden, burada hayata geçirilebilecek uygulama ve projelere kadar birçok konu masaya yatırıldı. Katılımcılar arasında fikir alışverişinde bulunulan toplantıda, caddedeki trafik düzenlenmesinden otopark sorununa, Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi’nden caddedeki ATM’lerin konumunun da aralarında olduğu konular hakkında konuşuldu. Toplantı boyunca Kahramankazan’ın kalbi konumunda olan Sancak Caddesi’ne ilişkin kapsamlı bir beyin fırtınası gerçekleştirilmiş oldu.
Katılımcılar sordu, Oğuz cevapladı
Başkan Oğuz, toplantı boyunca katılımcıların konuşmaları doğrultusunda notlar aldı. Oğuz, aldığı notlar ve gelen sorular doğrultusunda, kendisine eşlik eden birim müdürü ve başkan yardımcıları ile birlikte katılımcılara açıklamalarda bulundu.
“Birlikte karar alıyor birlikte yönetiyoruz”
Başkan Oğuz, düzenli aralıklarla, farklı konu ve katılımcılarla gerçekleştirilen Kahramankazan İstişare Meclisi toplantılarında toplumun tüm kesimleriyle buluşmayı sürdüreceklerini söyledi. Toplantılarda tüm farklı görüşlerden ve kesimlerden vatandaşların yer aldığını ifade eden Oğuz, ilçe gündemini, gerçekleştirilecek projeleri ve uygulamaları bu mecliste halka açık şekilde konuşacaklarını kaydetti. Kahramankazan’ı katılımcı anlayış doğrultusunda, “birlikte karar alıyor, birlikte yönetiyoruz” ilkesiyle yönettiklerinin altını çizen Oğuz, “Kahramanakazanımızı genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, çocuklarımızla, sivil toplum örgütlerimizle, esnaflarımızla hep birlikte yönetiyoruz. İstişare Meclisi bunun en güzel örneği. Omuz omuza yürek yüreğe ilçemizi daha yaşanabilir, daha modern ve Türkiye’ye örnek olacak bir ilçe haline getireceğiz. İlçemizi, ‘Ben yaptım oldu değil, biz yaptık oldu’ anlayışıyla hep birlikte yöneteceğiz” diye konuştu.
25.11.2019