WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
SUYA HASRET ÇEŞME SUYA KAVUŞTU
Kahramankazan Belediyesi, Kılıçlar Mahallesi’nde hayvan sürüleri ve yaban hayvanları için 1972’de yapılan, ancak uzun yıllardır akmayan çeşmeyi suyla buluşturdu. Akar duruma getirilen çeşmeyi mahalle sakinleriyle birlikte denetleyen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, burada kendi kullandığı drone’la bölgeyi havadan inceledi.
Kahramankazan’ın Kılıçlar Mahallesi sakinleri, hayvan sürülerinin ve yaban hayvanlarının su ihtiyaçlarının karşılanması için mahallelerinin kırsal kesiminde 1972 yılında yapılan, ancak uzun yıllardır akmayan bir çeşmenin yeniden akar duruma getirilmesi için Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’dan yardım istedi. Mahalle sakinlerinin talebi üzerine hemen harekete geçen Oğuz, belediye ekiplerine çeşmenin yeniden akar hale getirilmesi talimatını verdi. Oğuz’un talimatı sonrasında çalışmalarına başlayan ekipler, uzak bir mesafedeki dağdan gelen kaynak suyunu yeniden çeşmeye yönlendirdi.
Yaban hayatına can suyu
Ekipler böylece, 1972 yılında yapılan ve uzun süredir suya hasret olan çeşmeyi yeniden suyla buluşturdu. Oğuz ve mahalle sakinleri, çalışmaların tamamlanmasının ardından suyla buluşan çeşmeyi yerinde inceledi. Oğuz ve mahalle sakinleri 47 yıllık çeşmenin başında hatıra fotoğrafı çektirdi. Çeşmenin yeniden akar duruma getirilmesi, bölgede otlayan hayvan sürüleri ile yaban hayvanlarına da can suyu oldu.
Drone’la araziyi havadan inceledi
Başkan Oğuz burada ayrıca, kendi kullandığı drone’la bölgeyi havadan inceledi. Drone’la bölgenin havadan görüntülerini alan ve fotoğraflarını çeken Oğuz, mahalle sakinleriyle bölge üzerine fikir alışverişinde bulundu.
25.11.2019