WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
KAHRAMANKAZAN'IN 2020 BÜTÇESİ BÜYÜKŞEHİR'DE ONAYLANDI
Kahramankazan Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesi, Kahramankazan Belediye Meclisi’nin ardından, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.
Kahramankazan Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin son toplantısında görüşüldü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, mali bütçe tasarısı maddeler halinde okunarak oylamaya sunuldu. Kahramankazan Belediyesi 2020 yılı bütçesi oylamanın ardından, oy birliğiyle kabul edildi. Oy birliği ile mecliste onaylanan Kahramankazan Belediyesi’nin 2020 mali yılı bütçesi 100 milyon TL olarak belirlendi. Kahramankazan Belediyesi 2020 yılı bütçesi, Kahramankazan Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantısında da oy birliği kabul edilmişti.
Kahramankazan’ı anlattı
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, bütçenin oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından teşekkür konuşması yapmak üzere meclis kürsüsüne çıktı. 2020 yılı bütçelerinin hayırlı uğurlu olmasını temenni eden Oğuz, bütçenin hazırlanmasında emeği geçen belediye bürokratları ile Kahramankazan ve Büyükşehir belediyeleri meclis üyelerine gösterdikleri güven ve samimiyet için teşekkür etti. Oğuz, konuşmasında Kahramankazan’a ilişkin bilgiler de verdi. Oğuz, ilçelerinin 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinde Türk milletinin gösterdiği dik duruşun sembolü olarak “kahraman” unvanına layık görüldüğünü anımsattı. Oğuz, Kahramankazan’ın yoğun bir sanayi ve tarım potansiyeline sahip olduğundan bahsetti. Türkiye’de arıcılık sektörünün başkentinin Kahramankazan olduğunu ifade eden Oğuz, Türkiye’deki ana arı üretiminin yüzde 65’nin Kahramankazan’da yapıldığını söyledi. Kahramankazan’ın Ankara’nın en kaliteli ve en ucuz etine sahip olduğunun altını çizen Oğuz, ilçelerinde yıllık büyükbaş ve küçükbaş olmak üzere toplamda 250 bin hayvan kesiminin yapıldığını kaydetti.
Kahramankazan’a davet etti
Meclis üyelerine ilçelerinin meşhur balından ve etinden hediye eden Oğuz, Başkan Yavaş ve tüm meclis üyelerini ilçelerine davet ederek, “Davet ediyoruz çünkü her lezzet yerinde güzeldir” dedi.
25.11.2019