WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
KAHRAMANKAZAN'DA 19 MAYIS COŞKUSU
Kahramankazan’da 19 Mayıs coşkusu

Gökyüzünde gece rengârenk kutlama

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kahramankazan’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, gündüz şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini evlerinde takdim edip, oluşturulan kortejde evlerindeki vatandaşları selamladı. Akşam ise düzenlenen havai fişek gösterisiyle Kahramankazan semaları rengârenk görüntülere sahne oldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kahramankazan’da da büyük bir coşkuyla kutlandı.

Öğrencileri evlerinde ödüllendirdi

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, 19 Mayıs kutlama etkinlikleri kapsamında ilk olarak, düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında derece giren öğrencileri evlerinde ziyaret ederek, ödüllerini takdim etti. Ödüllerini alan öğrencilerin mutlulukları görülmeye değerdi.

Konvoyla vatandaşlar selamlandı

Başkan Oğuz daha sonra, kaymakamlık tarafından düzenlenen araç konvoyuna katıldı. Jandarma, emniyet ve belediye araçlarından oluşan konvoy, marşlar ve şarkılar eşliğinde cadde ve sokakları dolaştı. Başkan Oğuz ve Kaymakam Engin Aksakal, halkı selamlayarak bayramlarını kutladı. Vatandaşlar da konvoyun geçişi sırasında evlerinin balkonundan bayrak sallayarak, alkışlarla sevinçlerini gösterdi. İlçedeki evlerin balkonları Atatürk posterleri ve Türk bayrakları ile süslendi.

19.19’da İstiklal Marşı

Kahramankazan Belediyesi saat 19.19’da ise belediyenin tüm hoparlörlerinden İstiklal Marşı’nı çaldı. Evlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlar İstiklal Marşı’na hep bir ağızdan eşlik etti.

Gece gökyüzü rengârenk

Başkan Oğuz ayrıca, sosyal medya üzerinden gece havai fişek düzenlenmesini isteyen gençleri ve çocukları kırmadı. Belediye binasının en üst katından saat 21.00’de havai fişek gösterisi düzenlenirken, gösterisi ilçenin her yerinden izlendi. Gösteriyle birlikte renkli dakikalar yaşanırken, Kahramankazan’da gökyüzü gece rengarenk görüntülere sahne oldu.

Tek yürek olduk

Başkan Serhat Oğuz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutlamaktan son derece mutlu olduklarını söyledi. Koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında bu yıl gençlerin 19 Mayıs’ı evlerinde kutlamak zorunda kaldıklarını anımsatan Oğuz, “Türkiye’mizin geleceğini şekillendirecek olan gençlerimizin coşkusunu artırmak ve bu coşkuya ortak olmak için etkinlikler düzenledik. 19 Mayıs Kahramankazan’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Kahramankazan 19 Mayıs’ta tek yürek oldu” dedi. 19 Mayıs 1919 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşunun ve kuruluşunun meşalesinin ateşlendiği gün olduğunu söyleyen Oğuz, “19 Mayıs, Milli Mücadele’nin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun” diye konuştu.

21.5.2020