ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KAHRAMANKAZAN BELEDİYESİ'NDEN...

Geri

KAHRAMANKAZAN BELEDİYESİ'NDEN KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ

9 Kasım 2022

Kahramankazan belediyesi'nin titizlikle çalışmalarını yürüttüğü özel projelerinden kahramankazan kreş ve gündüz bakımevi faaliyete başladı.

Alanında uzman 18 eğitici eşliğinde hizmet vermeye başlayan gündüz bakımevinde 2-6 yaş arası 150 çocuk keyifli vakit geçirme imkanı bulurken aynı zamanda temel eğitimler, çeşitli zeka ve  spor oyunlarıyla da öğretici eğitimler alıyorlar.

ÇOCUKLARIN KONFORU İÇİN HER AYRINTI DÜŞÜNÜLDÜ

Kahramankazan belediyesi tarafından önemli eksikliklerden biri olarak görülen kreş ve gündüz bakımevi hizmete açıldı. 150 öğrenci kapasiteli gündüz bakımevinden belediye personeli çocukları faydalanırken kontenjana göre dışarıdan da kabul yapılabilecek. Çocukların konforlu zaman geçirmeleri ve temel eğitimlerini almaları için gündüz bakımevinde her ayrıntı düşünüldü. Çocuklar, 18 eğitmen gözetiminde müfredata uygun olarak dolu dolu vakit geçirme imkanı buluyor.

2-6 yaş aralığı çocuklara hizmet veren gündüz bakımevinde okul öncesi temel eğitimler, zeka oyunları, çeşitli spor branşlarında etkinlikler,  temel değerler ve yabancı dil eğitimi verilmekte. Ara tatil ve sömestr dönemlerinde de hizmet vermeye devam edecek kreş ve gündüz bakımevi yaz döneminde de kapılarını açık tutacak.

BAŞKAN OĞUZ, KREŞTE İNCELEMELERDE BULUNDU

Kahramankazan belediyesi kreş ve gündüz bakımevi’nde denetimlerde bulunan belediye başkanı serhat oğuz, çocukların eğitim aldıkları ve vakit geçirdiği alanları gezdi. Eğitmenlerden bilgi aldı. Dersliklerde ve spor etkinliklerinde bulunan çocuklara eşlik eden başkan oğuz’un miniklerle birlikte bulunduğu anlar keyifli ve renkli görüntülere sahne oldu.

 “YENİ KREŞLER İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ VAR”

Eğitime ve gelecek nesillere önem verilmesi gerektiğini belirten kahramankazan belediye başkanı serhat oğuz, okul öncesi eğitimin çocuklar için son derece önemli olduğunu vurguladı. Başkan oğuz, “bizim için çok önemli bir projeydi. Gelecek nesillere yapılan her yatırım, ülkemizin geleceğine yapılmaktadır. Bu nedenle çalışmalarını yakinen takip ettiğim kreşimizi gezdim, sınıfları gezdim. Miniklerimizin gözlerindeki ışıltıyı görmek bizleri mutlu etti. Bir söz vermiştik, belediye çalışanlarımız için kreş açacağız demiştik. Hamdolsun kreşimiz hizmet vermeye başladı. Belediye personeli dışında buraya evlatlarını kaydettirmek isteyen vatandaşlarımızı da geri çevirmedik. Beklediğimizden fazla bir ilgi oldu. Yoğun ilgi ve talep olursa ikinci, üçüncü kreşi de açabiliriz demiştik, bununla ilgili de bir çalışmamız var. Buradaki çocukların ve velilerin mutluluğu bizleri de mutlu ediyor. Çocuklarımızın okul öncesi eğitimlerinde ilk adımı attıkları kreş ve gündüz bakımevimiz herkese hayırlı olsun. Her şey yavrularımızın bu cıvıltısı için” dedi.