WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
KAHRAMANKAZAN BELEDİYESİ TERMAL OTEL

Termal Turizmin Yükselen Yıldızı Kahramanzan

Ankara’nın Kahramankazan İlçesi termal turizmin yeni adresi olma yolunda büyük adımlar atmaya başladı. Yaklaşık 3 yıllık jeotermal su aramaları sonucunda Soğulcak Mahallesi mevkiinde bulduğu yüksek kalitede, içilebilir değerlerde jeotermal suya kavuştu.

Saniyede 200 Litre ve 55 C sıcaklıkta Jeotermal suyun bulunmasının ardından kolları sıvayan Kahramankazan Belediyesi, jeotermal turizmde bende varım demek için çalışmalarına hız verdi. İlk olarak 5 yıldızlı bir otel temelini atan Kahramankazan Belediyesi, bir yıl önce temelini attığı oteli yüzde 99 oranında tamamladı. Kahramankazan’da bulunan jeotermal su Ankara’da da heyecan yarattı. Merkeze 30 Kilometre mesafede olması Kahramankazan’ın jeotermal turizmde elini güçlendiren en büyük argümanlardan bir tanesi olurken İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan tetkikler sonucunda su değerleri bakımından Türkiye’de en kaliteli 4 suyu arasında gösterilmesi elini kuvvetlendiren diğer bir ayrıntı oldu.

Toplam 13.382 m² alan üzerine kurulu olan tesis içerisinde açık-kapalı yüzme havuzu, süit odalar, kral dairesi, misafir odası gibi toplam 125 oda, 6 Adet toplantı ve kongre salonu, restoranlar ve SPA merkezleri yer alıyor.

Termal su, içme kürü ve banyo kürü olarak kullanılabiliyor. İçme kürü olarak kullanıldığında mide ve ince bağırsaklarının fonksiyonel rahatsızlıkları, kronik idrar yolları enfeksiyonları, gut hastalıkları gibi iç hastalıklarının yanı sıra diş çürüklerinin önlenmesi, sağlıklı kemik gelişiminin oluşturulması ve sürdürülmesi tedavilerine iyi geldiği; Banyo Kürü olarak kullanıldığında ise, esansiyel hiper tansiyon, peri ferik atar damar hastalıkları, toplar damarda yetmezlik ve varisler, dejeneratif eklem hastalıkları, kronik bel ağrısı ve yumuşak doku hastalıkları tedavisine yardımcı olduğu belirtildi.

Kaplıca ve Hamam

Belediye kendi öz kaynaklarıyla 3 yılın sonunda jeotermal suya kavuştu. Jeotermal suyun bulunmasının ardından Kahramankazan Belediyesi zaman kaybetmeden ilçeye kaplıca hamamını kazandırdı.